Marta - winna czy niewinna?

Tu można prowadzić dyskusje w języku polskim
waszka
Posty: 21
Rejestracja: wt sty 23, 2018 8:10 pm

Re: Marta - winna czy niewinna?

Post autor: waszka » czw lut 08, 2018 11:34 am

marta pisze:
czw lut 08, 2018 10:22 am
dura lex sed lex

W cywilizowanym spoleczenstwie ponosimy odpowiedzialnosc za nasze decyzje, czyny oraz zaniedbania. Poczucie winy lub jego brak nie zwalnia z odpowiedzialnosci, rowniez karnej za nasze dzialania. Marta za wszelka cene nie chciala przyjac na siebie jakiejkolwiek odpowiedzialnosci. To Marty decyzje tamtego poranka( to ona byla kierowca) doprowadzily do smierci Csaby. To Marty decyzje dotyczace przebiegu samego procesu doprowadzily do takiego a nie innego wyroku. Obwinianie wszystkich innych dookola jest dziecinne. To nie wina zarobkow prokuratora, skladu jury oraz doniesien prasy. To tez nie wina Csaby. Jeszcze raz podkresle- To Marty czyny oraz decyzje doprowadzily to sytuacji w jakiej sie znajduje.
Teraz odrobina zgryzliwosci. Pisze Pani ,,W tym zestawieniu, zeznania byłego chłopaka Marty są wyjątkowo nie w porządku,,
Wyjatkowo nie w porzadku wobec niezyjacego Csaby i jego rodziny jest twierdzenie ,,byl Cyganem a przeciez wszyscy wiemy jacy oni sa’’. Marcie nie przeszkadzal zwiazek z Arabem. No a wszyscy wiemy jacy oni sa….
ŚWIĘTE SŁOWA !!! Nic dodać ,nic ująć
marta
Posty: 25
Rejestracja: wt lut 06, 2018 8:24 am

Re: Marta - winna czy niewinna?

Post autor: marta » czw lut 08, 2018 11:49 am

Nawiasem mowiac to okropne, ze wszyscy sie uwzieli na ta biedna Polke w obcym kraju. Prasa, Garda, pielegniarki, koledzy z pracy, jury, prokurator, byly chlopak (Eamon), niedoszly chlopak (Viktor), wladze wiezienia, wspolosadzone. Nawet Csaba. Podobno skubany umial plywac, ale na zlosc Marcie postanowil sie utopic. No dobra, prokurator mial powody.
Awatar użytkownika
Pomoc dla Marty
Posty: 57
Rejestracja: wt sty 16, 2018 10:21 am

Re: Marta - winna czy niewinna?

Post autor: Pomoc dla Marty » czw lut 08, 2018 1:08 pm

Świetne dyskusje. Prosimy tylko o czas, na wszystko odpowiemy. Teraz naprawdę nie mamy kiedy.
Mamy tylko ogromną prośbę: Nie rozkręcajcie się tak co do Cyganów.
Nie są oni dobrze traktowani ani na Węgrzech, ani w Irlandii, również w Polsce. Ani Marta, ani my nie jesteśmy uprzedzeni co do Cyganów (Romów). Osobiście mamy znajomych wśród Romów i szczerze rozmawiamy.
Marta nigdy nie wypowiadała się źle o C. tylko dlatego, ze był Cyganem. Tłumaczyła mu tylko dlaczego nigdy nie będą razem. I tutaj powołała się też na zwyczaje cygańskie z porywaniem kobiet. Ale rozwiniemy to szerzej, bo to nie był najważniejszy argument Marty.
Dzisiaj tak wiele osób, zaczyna się uważać za przyjaciół C. A gdzie byli ci przyjaciele, jak C. miał choćby urodziny? Był brat C. i "dobra dusza" Marta (chociaż i Marta znalazła się tam przypadkiem)
Szczerze współczujemy matce, bratu, rodzinie i bliskim C.
Szczerze współczujemy też jednej z osób, która dopiero na naszych stronach wyznała, jak bliski był jej C.
Ale stanowczo powtarzamy: NIKT NIE ZABIŁ WASZEGO BLISKIEGO - C.
Doszło do tragicznego zdarzenia, które na którymś etapie wymknęło się spod kontroli.
Jakaś część odpowiedzialności Marty, jako kierowcy jest bezsporna. Ale nie można obciążać 100-u procentową odpowiedzialnością Martę, tylko dlatego, że przeżyła i była za kierownicą. Nie można też wybielać pasażera, tylko dlatego, że nie przeżył. Trzeba ustalić prawdziwe przyczyny i zachowania, które wpłynęły na taki przebieg zdarzenia.
Na tym etapie uznano 100-u procentową winę Marty i do tego jeszcze świadome i celowe doprowadzenie do tego. JEST TO NIEWYOBRAŻALNĄ NIESPRAWIEDLIWOŚCIĄ I KŁAMSTWEM
marta
Posty: 25
Rejestracja: wt lut 06, 2018 8:24 am

Re: Marta - winna czy niewinna?

Post autor: marta » czw lut 08, 2018 1:33 pm

,,Trzeba ustalić prawdziwe przyczyny i zachowania, które wpłynęły na taki przebieg zdarzenia.''

Dlatego odbyl sie proces, podczas ktorego Marta nie przyznala sie do spowodowania wypadku (She was asked if she'd agree that she was driving recklessly.
"No, I don't think so," she replied.). Jak wczesniej napisalam, to Marty decyzje, rowniez te dotyczace przebiegu procesu doprowadzily do sytuacji w jakiej sie znalazla.

,,Jakaś część odpowiedzialności Marty, jako kierowcy jest bezsporna. Ale nie można obciążać 100-u procentową odpowiedzialnością Martę, tylko dlatego, że przeżyła i była za kierownicą.''

Zgadzam sie z tym stwierdzeniem, dlatego w czasie procesu powolujemy sie na okolicznosci lagodzace. Natomiast Marta nie chciala wziac na siebie zadnej odpowiedzialnosci i stad powstale problemy
waszka
Posty: 21
Rejestracja: wt sty 23, 2018 8:10 pm

Re: Marta - winna czy niewinna?

Post autor: waszka » czw lut 08, 2018 1:34 pm

Prawdziwe przyczyny i zachowania ,które wpłynęły na taki przebieg zachowania są zawarte w tym artykule :

http://www.pressreader.com/ireland/wick ... 6455620556

Po przeczytaniu m.in. tego artykułu , w którym mamy zeznania świadków - co, kiedy Marta powiedziała itd. , trzeba być niezwykle naiwnym lub należeć do rodziny i przyjaciół Marty , żeby wierzyć w którąkolwiek z opcji którą POMOC DLA MARTY oferuje czyli :

1. Marta nie widzi barierek, ani momentu, w którym powinna dokonać ostrego skrętu - wypadek
2. Marta wskutek furiackiego ataku C., myli pedał gazu z pedałem hamulca
3. Marta na wskutek ataku furii C. zostaje doprowadzona do takiego stanu, w którym nie kontroluje samochodu - "chwilowa utrata poczytalności"
4. Marta chce nastraszyć C. dodając gazu, ale coś się nie udało, nie wyhamowuje - "szaleńcza jazda"
5. C. zrobił coś co było bezpośrednią przyczyną wypadku - stąd jej pierwsze słowa po wpadnięciu do wody: "I co zrobiłeś, TY k...o?". I wtedy Marta albo nie pamięta albo "kryje" C. Niestety taka jest Marta. Znamy ją, że różne rzeczy robi swoim kosztem.

Niestety ,ale dla mnie te opcje to stek bzdur bez żadnego pokrycia
marta
Posty: 25
Rejestracja: wt lut 06, 2018 8:24 am

Re: Marta - winna czy niewinna?

Post autor: marta » czw lut 08, 2018 1:55 pm

Cztery pierwsze opcje z pytania o przyczyny wypadku ze strony http://pomocdlamarty.pl/ mozna odniesc do sformulowania ,,reckless driving''. Prokurator zadal pytanie o reckless driving ale Marta zaprzeczyla, wiec dla jury oczywiste bylo, ze to nie wypadek. Csaba nie zyje, wnioski nasuwaja sie same
marta
Posty: 25
Rejestracja: wt lut 06, 2018 8:24 am

Re: Marta - winna czy niewinna?

Post autor: marta » czw lut 08, 2018 2:02 pm

Proces karny, niezaleznie od wagi postawionych zarzutow to nie przedstawienie w przedszkolu. Marta podjela swiadomie decyzje o nie przyznaniu sie do manslaughter,decyzje o zmianie obroncy w trakcie trwania procesu, oraz decyje, ze nie bedzie zeznawac. To wszystko zawazylo na decyzjie jury. Dura lex sed lex
waszka
Posty: 21
Rejestracja: wt sty 23, 2018 8:10 pm

Re: Marta - winna czy niewinna?

Post autor: waszka » czw lut 08, 2018 2:49 pm

Dziwne ,a może bardziej infantylne są odpowiedzi moderatora tej strony-POMOC DLA MARTY


Odnoszę wrażenie jakby nie rozumiała pani ( M. Łyżwa -bo chyba pani odpisuję głównie na tej stronie ) powagi sytuacji .Tutaj już nic pani nie zmieni . Jakiekolwiek tłumaczenia pani na tej stronie są bezpodstawne ,nie ma pani w żadnej kwestii jakiegoś bezspornego faktu ,który by działał na korzyść Marty Herdy .

Próbuje pani bronić za wszelką cenę siostry bez względu na WSZYSTKO ,a przypomina to :bujanie w obłokach
Dostała pani tutaj olbrzymią dawkę argumentów świadczących przeciwko Marcie ,a pani odpowiedzi na zarzuty są tak ogólnikowe i bezzasadne ,że lepiej by było czasami nic nie odpisywać
marta
Posty: 25
Rejestracja: wt lut 06, 2018 8:24 am

Re: Marta - winna czy niewinna?

Post autor: marta » czw lut 08, 2018 2:52 pm

ze strony http://pomocdlamarty.pl
Ile zarobił barrister oskarżenia w sprawie Marty
Opublikowany 21 listopada 2017 przez Help For Martha
Ile zarobił oskarżyciel Marty„One of the country’s best known prosecution and defence counsel, Brendan Grehan SC last year €92,997 from the DPP – Mr Grehan last year successfully prosecuted waitress Marta Herda (29) for the pier crash murder of Hungarian, Csaba Orsos.”

co to ma do rzeczy, skoro barrister Marty Giollaiosa O’Lideadha SC zarobil prawie cztery razy wiecej od prokuratora( €328,646)
The top paid criminal barrister in the country in the scheme last year was Michael Bowman SC who received €457,772. Four others received fees between €300,000 and €400,000 — Bernard Condon SC €352,566, Giollaiosa O’Lideadha SC €328,646, Patrick Gageby SC €312,584, and Padraig Dwyer €301,588.
beata
Posty: 16
Rejestracja: ndz lut 04, 2018 1:28 pm

Re: Marta - winna czy niewinna?

Post autor: beata » czw lut 08, 2018 4:39 pm

Waszka mozesz przytoczyc z tego zalinkowanego artykulu przetlumaczone na polski zeznania? Tak pokrotce..Nie znam na tyle angielskiego a translator tlumaczy beznadziejnie
ODPOWIEDZ