Csaba umiał pływać! – Oświadczenie nowego świadka

Bardzo dziękujemy nowemu świadkowi za pomoc w ustalaniu prawdy.

 

Oświadczenie nowego świadkaTłumaczenie oświadczenia na jęz. angielski

7 thoughts on “Csaba umiał pływać! – Oświadczenie nowego świadka

 1. To niezwykle ważna wiadomość i istotny dowód na to, że Marta Herda jest niewinna. Przecież podstawą oskarżenia było twierdzenie, że Marta Herda będąc świetną pływaczką, zaplanowała pozbawić życia kolegę z pracy Csabę Orsos, wieżdżając swym VW Passatem do kanału w porcie Arclow. Jak wynika z powyższego oświadczenia, Csaba Orsos potrafił pływać, a poza tym wydostał się z zatopionego samochodu, podobnie jak Marta. Niestety nie udało mu się uratować. Proszę pamiętać, że tego feralnego poranka w porcie Arclow wiał silny wiatr, w nocy padał śnieg, a morze było wzburzone. Csaba Orsos przed wypadkiem przeżywał załamanie nerwowe, prowokując awanturę w aucie, krzyczał, że Marta zniszczyła mu życie ( wcześniej pisał w sms-ach do Marty, że jest załamany i bez niej jego życie nie ma sensu ). Być może w tym silnym stresie powypadkowym, będąc pod wpływem sterydów i innych środków psychotropowych, wykrytych podczas sekcji zwłok, instynktownie przeczuwając, że po przyczynieniu się do wypadku zupełnie stracił szansę na sympatię Marty, mógł się poddać szalejącym falom i utonąć ? Tego nie wiemy. Wiemy napewno, że niewinna dziewczyna, osoba ciepła, sympatyczna jak twierdzą jej znajomi oraz rodzina, została okrzyknięta przez irlandzkie media jako Ice Quinn Killer, bezpodstawnie oskarżona i niesprawiedliwie skazana na karę dożywotniego więzienia. Przecież nie trzeba być wybitnym prawnikiem aby zrozumieć, że wersja oskarżenia jest niespójna i zupełnie nielogiczna ! Wierzę, że pewnego dnia Marta Herda doczeka się sprawiedliwości i odzyska wolność.

  • Witam serdecznie,
   Mam nieodparte wrażenie, że Pani Marta miała bardzo nieudolnego adwokata, ktòry bardziej jej zaszkodził niż pomògł niestety. Z tego co czytałam nie została do końca wyjaśniona kwestia hamulcôw, nie przesłuchano ważnych świadkòw obrony, nie môwiąc już o tym iż 3 minuty zajęło mi znalezienie informacji w sieci, że C. Orsos pracował kilka lat wcześniej na statku jako kelner. Słaba znajomość języka oraz zaufanie nieudolnej obronie doprowadziło do kuriozalnego wyroku. Oby dało się Panią Martę uratować.
   Jeśli chodzi o to, że Pani Marta się uratowała a Orsos nie, to jeśli wierzyć jej słowom, że chwilowo w wodzie straciła przytomność, a prąd poniòsł ją swobodnie to być może właśnie ta okoliczność uratowała jej życie. Jeśli Orsos umiał pływać, a z tego co widać na zdjęciach był rosłym, umięśnionym mężczyzną, może miał nadzieję, że dopłynie do brzegu, ale obrał zły kierunek, bądź na skutek wyziębienia i warunkow atmosferycznych nie dał rady.
   Warto byłoby też przyjrzeć się stanowi technicznemu, bezpieczeństwu nabrzeża przed wypadkiem. Podobno po wypadku zamontowano nowe, bardziej solidne barierki, wymieniono asfalt i dodano oświetlenie.
   Dużo pozdrowień dla Pani Marty i jej bliskich.

 2. I dont know Marta as much as her close friends, but I met her few times in a group of friends. I belive, that this was very stupid what she did, but I cant belive it was planned. Doesnt make sense.

 3. Witam!
  Smutna historia Marty budzi wiele uczuć…
  Ale tutaj pojawia się wiele możliwości, koniecznie musicie znaleźć kontakt do innych pracownikow statku z okresu , w ktòrym Węgier tam pracowal ! W ilosci sila, będzie kilku, najlepiej ròznego pochodzenia to dowòd będzie silniejszy !
  Duzo sil do walki o sprawiedliwosc !!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *