Specjalny obiad w więzieniu dla „life’ów”

W piątek, 8 grudnia, w więzieniu odbył się coroczny obiad dla osób z wyrokami dożywocia (“life’ów”).
7 kobiet (razem z Martą) odsiadujących kary dożywocia w więzieniu w Dochas Centre mogło zaprosić osoby sobie bliskie.
Każda z kobiet mogła zaprosić maksymalnie 3 osoby. Łącznie na obiedzie było około 20 osób.

Marta też mogła zaprosić 3 osoby.
Decyzją rodziny i Marty ustalono, że będą na nim: dwoje przyjaciół Marty z Irlandii, a z Polski, z rodziny, specjalnie przyleci siostra Marty – Monika.
Rodzina chciała, żeby przyleciała mama Marty, ale ostatecznie uzgodniono, że przyleci Monika.
Dwoje przyjaciół, którzy byli to: Krysia i Rafał. Obydwoje bardzo dużo wspierają Martę i jej rodzinę (dziękujemy) i nie byli na takim obiedzie w zeszłym roku.

Krótka relacja siostry:

Specjalny obiad

9 myśli nt. „Specjalny obiad w więzieniu dla „life’ów”

 1. Nie rozumiem po co te zdjęcia z pieskami itd.
  Co to ma za znaczenie, że Marta lubiła pieski ?!
  Ludzie !
  Ja też lubię pieski, ale ja nie ćpam i nie zadaje się z towarzystwem, które ćpa a ona tak, więc teraz ponosi tego konsekwencje.
  Nie róbcie z niej świętej, bo taka nie była i sama o tym dobrze wie.
  Listy do Watykanu.
  Żenada.
  Napiszcie jeszcze do Trumpa, może wyda wojnę Irlandii za Martę.
  Jescze raz powtarzam.
  Jakby nie ćpała to by teraz nie płakała…

  • Dziękujemy, że odwiedziłeś stronę o Marcie.
   Twoje wypowiedzi o „ćpaniu”, świadczą, że z daleka „czuć” eksperta.
   Do tego taka znajomość Marty…
   Nic nie wiemy, żeby Marta „ćpała”, ale pewność z jaką o tym piszesz, może sugerować że tak dobrze znałeś Martę, że „ćpaliście” razem. Tyle, że Marta przestała…
   Co do świętości…Nikt nie mówi, że Marta była święta. Po prostu nie zrobiła tego, o co jest oskarżana. A jej charakter wskazuje, że nie skrzywdziłaby (a tym bardziej – nie zabiłaby) nikogo.
   Święta w Irlandii jest tylko GARDA.
   Odnośnie pieska to musimy Cię zmartwić. Mamy inne zdjęcia, a nawet filmy kręcone przez Martę swojemu psu – Fidze i nie zawahamy się ich użyć.
   Piszesz, że lubisz „pieski”. Ale czy „pieski” lubią Ciebie?.
   Ci, którzy mają „pieski” (a nie tylko je lubią) mówią, że psy wyczuwają dobrego człowieka.
   Przydałaby się taka umiejętność wielu ludziom.

  • Jeżeli możesz to uzbrój się w cierpliwość.
   Na stronie głównej jest ramka: „Pomóżcie nam ustalić KTO…”
   Jeszcze trochę i będziemy mieli prośbę do osób o Twoim temperamencie.
   Będziemy mieli prośbę do Każdego „Ministra” Każdej „Sprawiedliwości”

  • Panie/Pani ministersprawiedliwości – kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamieniem… Z tego co widzę to strona założona przez bliskich Pani Marty i wg mnie mogą publikować co uważają za słuszne, potrzebne by ratować życie bliskiej im osoby. Każdy z nas ma swòj rozum i prywatne, subiektywne spojrzenie na sprawę. Mamy też nieograniczony dostęp do sieci, by czytać, weryfikować i wyciągać wnioski. Plucie jadem na stronie utworzonej przez bliskich Pani Marty jest w moim przekonaniu nieludzkie. Sporo czytałam na temat tej sprawy w prasie zagranicznej, głòwnie irlandzkiej i choć uważam, że Pani Marta nie jest bez skazy, to ponad wszelką wątpliwość wyrok jaki otrzymała za spowodowanie tego wypadku jest głęboko niesprawiedliwy. Zanim znòw będzie Pan/Pani ministrzesprawiedliwości rzucać kamieniami w innych proszę spojrzeć w lustro.

 2. Ten ministersprawiedliwosci to chyba jakiś kolejny koleś nieszczęśliwie zakochany… wpisując takie rzeczy sam wystawia sobie wizytówkę własnej osoby. Według mnie jest to człowiek nie zrównoważony psychicznie szukający sensacji i zainteresowania własną osobą.

  • Radziłabym częściej zaglądać do słownika ortograficznego, bo tym komentarzem wystawiłeś sobie wizytówkę….głąba. A tak na marginesie to każdy ma prawo wyrazić swoja opinię…nawet ty. Ale zanim to zrobisz to poproś jakiegoś dzieciaka z podwórka aby ci błędy poprawił

    • Im więcej wiedzy, tym mniej wątpliwości.
     Komentarze w sytuacji, gdzie doszło do tragicznej śmierci młodego człowieka, a dzisiaj dochodzi do rażącej niesprawiedliwości i ma miejsce tragedia osoby, która cudem ocalała, powinny być stonowane i wyważone.

 3. Zawsze znajdźcie się taka osoba której się coś nie spodoba. Nie rozumiem tylko takiej znieczulicy, na krzywdę i cierpienie jakie przechodzi teraz Marta. Ludzie trochę współczucia!!!! Przecież nigdy nie wiemy co nas może jeszcze spotkać w życiu….

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *