Sprawa dla reportera – 29.11.2018

Sprawa dla reportera – 29.11.2018

Sprawa dla reportera – 29.11.2018

1) Marta wyjechała do Irlandii w poszukiwaniu lepszego życia. Tam poznała mężczyznę. W 2016 r. doszło do wypadku. Kobieta jadąc ze znajomym wpadła rozpędzonym samochodem do rzeki. Ona przeżyła, mężczyzna utonął. Sąd skazał ją na dożywocie za morderstwo twierdząc, że wjeżdżając do wody zrobiła to z premedytacją. Rodzina nie zgadza się z wyrokiem sądu.

Source: https://vod.tvp.pl/video/sprawa-dla-reportera,29112018,39869763

https://www.youtube.com/watch?v=ViNHbIgIL78

4 thoughts on “Sprawa dla reportera – 29.11.2018

 1. Tak jak słyszałem w programie telewizyjnym pani Jaworowicz usłyszałem taką opinię- w Irlandii pokutuje obraz Polski jako „dzikiego kraju”, co mnie zbulwersowało do granic! Jest akurat odwrotnie. Bo czy nie nazwać „dzikim” kraju, gdzie funkcjonuje anachroniczne, prawo z dawnych wieków, gdzie wciąż istnieje instytucja tzw. ławy ławy przysięgłych, nie składającej się z zawodowych prawników, a która to de facto wydając werdykt decyduje o losie człowieka?! Czy nie powinniśmy uznać,że nasze polskie sądownictwo, oczywiście- mimo pewnych niedociągnięć, jest nad wyraz postępowe i nowoczesne?
  Dobrze,że pani redaktor wreszcie zajęła się tą sprawą, jak ktoś już napomknął, ten program jest w stanie poruszyć góry!

 2. Panie Tomaszu,
  Ława przysięgłych kiedyś miała sens. To miała być opinia ludzi niezależnych, samodzielnie myślących, nie związanych ze sprawą. Nawet przed wyrokiem zamykano ich, nie pozwalano czytać gazet, aby nic na ich ocenę sprawy nie wpłynęło.Ale wtedy nie było TV ani komórek, ani internetu.
  Teraz oczywiście to bzdura, i wyrok na Martę wydały głównie irlandzkie brukowce. Polska kelnerka jako zimna morderczyni to był przez długi czas hit (jak u nas mama Madzi) a zwykły wypadek samochodowy – to tylko materiał na krótką notatkę…

  • Bardzo trafna ocena.
   Nie należy zapominać o zasługach bystrej irlandzkiej Gardy.
   To bystra irlandzka Garda rozszyfrowała to co dla innych ludzi jest nielogiczne: perfidny plan Marty w jak wysublimowany sposób pozbyć się niechcianego wielbiciela.
   Najpierw, jak go zwabić, spowodować żeby wsiadł do samochodu, dowieźć nad wodę, żeby nie wysiadł i razem z nim wjechać do wody.
   Na szczęście bystry irlandzki system jest uodporniony na przebiegłe fortele obcokrajowców, a wszyscy którzy wykryli tę perfidną intrygę zostali przez system irlandzki zauważeni i odpowiednio do zasług nagrodzeni

 3. Obejrzalem na YT ten program.

  Bardzo dobrze albo i wspaniale ze sie ukazal wreszcie…wielka szansa
  ze coraz wiecej ludzi dobrej woli sprawa Marty sie zainteresuje,
  osobiscie gleboko wierze ze teraz nastapi poprawa, tzn wyjda nowe fakty na swiatlo dzienne i dalej nie bedzie mozliwe aby ten dramat dziewczyny trwal !

  Opinia publiczna jezdzi na 'pstrym koniu’ i bywa kaprysna, ale to jest czas aby jak najwiecej osob o sprawie Marty sie dowiedzialo i aby wykorzystac ta pozytywna fale zainteresowania dzieki „Sprawie dla reportera” !

  Dla tabloidow ten temat czy kazdy inny dramat to zwykle tylko „mieso armatnie” ale skoro temat jest poruszany w telewizorni to jest szansa, wielka, ze sprawa wreszcie nabierze rozpedu dzieki zyczliwym ludziom i szczescie wreszcie, znowu sie dla Marty usmiechnie !

  🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *